"Where children discover the best in themeselves"

5-6 Yaş Sınıfı Günlük Program

8:30 Giriş

Bahçe Zamanı – Kaba motor gelişimi, sosyal gelişim ve hayal gücünü geliştirme çalışmaları

 

 Dans Odası –  Ritim, hareket ve sosyal gelişim çalışmaları, movement and social development

Büyük/Küçük Grup Aktivite Odası

13.30 Yoga / Jimnastik - Esnekliği korumak, arttırmak ve vücudumuzu güçlendirme çalışmaları

14.00 Sanat teknikleri - Farklı sanat teknikleri hakkında bilgi edinme, sanatla düşünce ve duygularını ifade etme çalışmaları: Parmak Boyası, Materyallerle Boyama, Suluboya, Şablon Sanatı, Mermer Sanatı ve Aksiyon Boyaması

9:30 Breakfast

– Görgü ve sosyal beceriler üzerinde yoğunlaşırlar ve iyi beslenme alışkanlıkları kazanırlar.

14:30 Okuma ve Öykü Anlatımı

–Öğretmen tarafından okunan ve tartışılan kitap, şiir veya metnin dinlenmesi

- Hikaye okuma, hikaye tamamlama, hikaye oluşturma ve hikaye becerilerine odaklanan hikaye kartları veya haritalarla çalışmayı içerir

10:00 Daire Zamanı

- Şarkı öğrenme, hikaye ve günün planlarını paylaşma

-Göster ve anlat aktiviteleri

-Hava durumu ve takvim çalışmaları

- Dil gelişimine odaklanma

14:50 Matematik

- Oyuncak, oyun ya da çalışma sayfası kullanarak temel matematik kavramlarını öğrenme

- Grup veya bireysel uygulama dersleri

 10:20 Yazma ve Küçük Motor Becerileri Geliştirme

- Yazma veya küçük motor alıştırmaları

- Bireysel çalışma sayfaları veya küçük grup görevleri

- Alfabetik ses çalışmaları ve okuma-yazma becerilerine odaklanma

15:10 Ses Bilgisi

-Fonetik kurallar hakkında öğrenme ve bilinmeyen kelimelerin nasıl okunacağını bulmak için fonetik beceriler pratiği

-Grup çalışmasıyla bir kelime bulmak, kısa metin veya şiirleri anlama çalışmaları

10:40 İçerik Alan Çalışmaları ve Öğretmen- yönlendirmeli etkinlik

- Bilim, sosyal bilgiler veya coğrafya

- Günlük konuyla bağlantılı sanat etkinliği yoluyla konunun anlaşılması ve küçük motor gelişim çalışmaları

15:30 Atıştırma Zamanı 

- Görgü ve sosyal beceriler üzerinde yoğunlaşırlar ve iyi beslenme alışkanlıkları kazanırlar.

11:10 Serbest Oyun Etkinliği / Öğrenme Köşeleri

– Öğrenme Köşelerinde Oynarken; nasıl paylaşacağımızı, sıramızı nasıl bekleyeceğimizi, birlikte nasıl oynayacağımızı öğrenme ve sosyal gelişimlerine odaklanarak  bireysel yeteneklerini keşfetme.

16:00

Bahçe Zamanı – Kaba motor gelişimi, sosyal gelişim ve hayal gücünü geliştirme çalışmaları Dans Odası –  Ritim, hareket ve sosyal gelişim çalışmaları

11:30 Özel Aktiviteler

Pazartesi: Bilim & Deney

Salı: Dans/Bale

Çarşamba: Seramik

Perşembe: Drama/Müzik/ Ritim

Cuma: Aşçılık

16:00 1. Okul servisi hareket eder.

16:15 2. Okul servisi hareket eder.

– Serbest Oyun

12:00 Öğle Yemeği

– Görgü ve sosyal beceriler üzerinde yoğunlaşırlar ve iyi beslenme alışkanlıkları kazanırlar.

16:30 Öğretmen yönlendirmeli etkinlikler

- Oynarken, çizerken, keserken, okurken veya yap-boz çalışmaları ile dil ve ince motor becerilerini geliştirme aktiviteleri

12:30
- Uyku Zamanı ya da ‘’Büyük/Küçük Grup Aktivite Odası’’ / Bahçe Aktiviteleri

17:00 Okul kapanır.