"Where children discover the best in themeselves"

4-5 Yaş Sınıfı Günlük Program

8:30 Giriş

Bahçe Zamanı – Kaba motor gelişimi, sosyal gelişim ve hayal gücünü geliştirme çalışmaları

 Dans Odası –  Ritim, hareket ve sosyal gelişim çalışmaları

12:30
- Uyku Zamanı ya da ‘’Büyük/Küçük Grup Aktivite Odası’’ / Bahçe Aktiviteleri

9:00 Kahvaltı

– Görgü ve sosyal beceriler üzerinde yoğunlaşırlar ve iyi beslenme alışkanlıkları kazanırlar.

Büyük/Küçük Grup Aktivite Odası

13.30 Yoga / Jimnastik /Dans - Esnekliği korumak, arttırmak ve vücudumuzu güçlendirme çalışmaları

14.00 Sanat teknikleri - Farklı sanat teknikleri hakkında bilgi edinme, sanatla düşünce ve duygularını ifade etme çalışmaları: Parmak Boyası, Materyallerle Boyama, Suluboya, Şablon Sanatı, Mermer Sanatı ve Aksiyon Boyaması

10:00 Daire Zamanı

-Hava Durumu ve Takvim Çalışmaları (sayılar, günler, aylar ve mevsimler)

- Aylık ve günlük konularımızla bağlantılı şarkıları öğrenme

- Günü planlama

-Yoga veya esneklik egzersizleri

14:30 Teacher directed art activities

-Günlük konu ile ilgili olan ve motor becerilerini geliştiren, özgüvenini artıran ve çocuklara kendileri için düşünmeyi öğreten aktiviteler.

- Eğitici oyunlar üretme

10:15 Hikaye ve Kitap Zamanı  

-Farklı hikayelerin karakterleriyle özdeşleşerek ve kurgusal maceraların bir parçası olmak için hayal gücünü kullanma çalışmaları;

-Hikaye Okuma

-Hikaye Tamamlama

-Hikaye Oluşturma

15:00 Günün Özeti  ve Özel Grup Projesi

- Günün özeti

- Grup projeleri veya bireysel görevler; Bilişsel çalışma sayfaları, eleştirel düşünme çalışmaları, hafıza oyunları, makas ya da kalem tutma eğitimi çalışmaları

10:30  Rakamlar ve Matematik

-Şekiller

-Sayılar ( izleme, adlandırma ve tanıma)

-Temel sayma

15:30 Atıştırma Zamanı 

- Görgü ve sosyal beceriler üzerinde yoğunlaşırlar ve iyi beslenme alışkanlıkları kazanırlar.

10:45 Sayılarla Çalışma Kitabı ve Matematik

- Ünsüz ve ünlü ses çalışmaları

-Fonetik ve kafiye çalışmaları

- Harf çalışmaları

16:00

Bahçe Zamanı – Kaba motor gelişimi, sosyal gelişim ve hayal gücünü geliştirme çalışmaları Dans Odası –  Ritim, hareket ve sosyal gelişim çalışmaları

11:00 Özel Aktiviteler

Pazartesi: Bilim & Deney

Salı: Dans/Bale

Çarşamba: Seramik

Perşembe: Drama/Müzik/ Ritim

Cuma: Aşçılık

16:00 İlk Okul Servisi Kalkıyor

16:15 İkinci Okul Servisi Kalkıyor

Serbest Oyun

11:30 Serbest Oyun Etkinliği / Öğrenme Köşeleri

– Öğrenme Köşelerinde Oynarken; nasıl paylaşacağımızı, sıramızı nasıl bekleyeceğimizi, birlikte nasıl oynayacağımızı öğrenme ve sosyal gelişimlerine odaklanarak  bireysel yeteneklerini keşfetme.

16:30 Öğretmen yönlendirmeli etkinlikler

- Oynarken, çizerken, keserken, okurken veya yap-boz çalışmaları ile dil ve ince motor becerilerini geliştirme aktiviteleri

12:00 Öğle Yemeği

– Görgü ve sosyal beceriler üzerinde yoğunlaşırlar ve iyi beslenme alışkanlıkları kazanırlar.

17:00 Okul kapanır.