"Where children discover the best in themeselves"

3-4 Yaş Sınıfı Günlük Program

8:30 Giriş

Bahçe Zamanı – Kaba motor gelişimi, sosyal gelişim ve hayal gücünü geliştirme çalışmaları

 Dans Odası –  Ritim, hareket ve sosyal gelişim çalışmaları

12:00

Bahçe Zamanı – Kaba motor gelişimi, sosyal gelişim ve hayal gücünü geliştirme çalışmaları

Dans Odası –  Ritim, hareket ve sosyal gelişim çalışmaları

9:00 Kahvaltı

– Görgü ve sosyal beceriler üzerinde yoğunlaşırlar ve iyi beslenme alışkanlıkları kazanırlar.

12:30
Yarım Gün Öğrencileri: Okul Servisi Kalkıyor / Eve Gidiş

Tam Gün Öğrencileri: Uyku Zamanı ya da ‘’Büyük/Küçük Grup Aktivite Odası’’ / Bahçe Aktiviteleri

9:30 Circle Time

- Şarkı söyleme, öğrenme ve günün odak konusu hakkında sınıf arkadaşlarıyla birlikte görüşme zamanı

- Göster - Anlat Etkinliği ile dil geliştirme çalışmaları

- Takvim, Hava Durumu ve Kelime Bilgisi Çalışmaları

Büyük/Küçük Grup Aktivite Odası

13.30 Yoga / Jimnastik / Dans  Esnekliği korumak, arttırmak ve vücudumuzu güçlendirme çalışmaları

14.00 Sanat teknikleri - Farklı sanat teknikleri hakkında bilgi edinme, sanatla düşünce ve duygularını ifade etme çalışmaları: Parmak Boyası, Materyallerle Boyama, Suluboya, Şablon Sanatı, Mermer Sanatı ve Aksiyon Boyaması

10:00 Serbest Oyun Etkinliği / Öğrenme Köşeleri

– Öğrenme Köşelerinde Oynarken; nasıl paylaşacağımızı, sıramızı nasıl bekleyeceğimizi, birlikte nasıl oynayacağımızı öğrenme ve sosyal gelişimlerine odaklanarak  bireysel yeteneklerini keşfetme.

14:30 Hikaye ve Kitap Zamanı

-Farklı hikayelerin karakterleriyle özdeşleşerek ve kurgusal maceraların bir parçası olmak için hayal gücünü kullanma çalışmaları;

-Hikaye Okuma

-Hikaye Tamamlama

-Hikaye Oluşturma

-Hikaye Kartları ile Çalışma

10:15 Tuvalet Zamanı / Öz- Bakım Becerileri

- Banyo rutinlerine alışmak ve öz-bakım ihtiyaçlarını gidermek.

10:25  Temizlik Zamanı

15:00 Atıştırma Zamanı 

 - Görgü ve sosyal beceriler üzerinde yoğunlaşırlar ve iyi beslenme alışkanlıkları kazanırlar.

10:30 Özel Aktiviteler

Pazartesi: Bilim & Deney

Salı: Dans/Bale

Çarşamba: Seramik

Perşembe: Drama/Müzik/ Ritim

Cuma: Aşçılık

15:30

Bahçe Zamanı – Kaba motor gelişimi, sosyal gelişim ve hayal gücünü geliştirme çalışmaları

Dans Odası –  Ritim, hareket ve sosyal gelişim çalışmaları

10:50 Öğretmen Yönlendirmeli Etkinlikler

-Günlük konularla bağlantılı bireysel ve grup görevlerini içerebilen sanat veya drama etkinlikleri

-Günlük konu hakkında detaylı bilgilendirme.

16:00 İlk Okul Servisi Kalkıyor

16:15 İkinci Okul Servisi Kalkıyor

– Serbest Oyun

11:10 Öğrenme Merkezi / Dergi Zamanı

–Bağımsız veya seçtikleri merkezdeki bir grup ortamında çalışma (Yazma, Sayılar, Bilim, İnce Motor, Boyama) ya da çalışma sayfaları veya çalışma kitap etkinlikleri

16:30 Öğretmen yönlendirmeli etkinlikler

- Oynarken, çizerken, keserken, okurken veya yap-boz çalışmaları ile dil ve ince motor becerilerini geliştirme aktiviteleri

11:30 Lunch

- Görgü ve sosyal beceriler üzerinde yoğunlaşırlar ve iyi beslenme alışkanlıkları kazanırlar.

17:00 Okul kapanır.